ANKARA’DAKİ ISPARTALILAR İFTARDA BULUŞTU

Ankara’daki Isparta ve İlçelerine ait tüm vakıf ve dernekler tarafından birlikte her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen İftar yemeği 26 Mart Pazar günü gerçekleştirildi.

Tüm vakıf ve dernekler adına bir konuşma yapan ISVAK Başkanı Mustafa Kemal Battal, “Ankara’daki Ispartalı hemşerilerimizin ilgi ve katılımıyla geleneksel hale gelen iftar programı birlik ve beraberliğimizin sembolü ve dayanışmamızın göstergesidir. Tuttuğumuz oruçları aynı mekânda birlikte açarak birbirimize yakınlaşıyor, sevgi ve hoşgörü dolu anılar biriktiriyoruz. Birlikte olmamızın diğer amacı bu manevi atmosferde kardeşçe bir arada olmak ve birbirimize desteğimizi hissettirmektir.” dedi.

Ankara’da yaşayan Ispartalıların ve Ankara’da öğrenim gören Ispartalı üniversite öğrencilerimizin de bir araya geldiği bu organizasyonda dayanışma, hoşgörü ve birlik beraberlik duygularının hakim olduğu görülmüştür. Dikkat çeken bir husus da birbirini uzun süre görmeyen ya da hayat gailesi nedeniyle uzak kalan hemşerilerin karşılamalarında duygulu anların yaşanması; normal hayatta birbirleriyle simayen de olsa tanışıklığı olanların ise karşılaştıklarında hemşeri olduklarını anlamaları anındaki duygulu anların görülmeye değer olduğuna tanık olanların gözlerindeki tebessüm izlendiğinde, ISPARTALI olma gurunu bir kere daha ortaya konması bakımından bu organizasyona ayrı bir anlam yüklemiştir.

   Ayrıca programa Isparta Milletvekilleri Aylin CESUR ile Recep ÖZEL katılarak hemşerilerimizle sohbet etmişlerdir. Mehmet Uğur GÖKGÖZ ile Süreyya Sadi BİLGİÇ Ankara dışında programları nedeniyle katılamayıp hemşerilerimize selam ve sevgilerini iletmişlerdir.

Ankara’daki Isparta Vakıf ve Dernekleri

  1. Ispartalılar Eğitim, Kültür, Sağlık, Turizm, Yardımlaşma ve Dayanışman Vakfı (ISVAK)
  2. Şarkikaraağaç Kültür ve Kalkınma Vakfı
  3. Barla Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı
  4. Sütçüler Eğitim Kültür Dayanışma ve Kalkındırma Vakfı
  5. Isparta İli Kalkındırma Derneği
  6. Yalvaçlılar Derneği
  7. Eğirdir Turizm Kalkındırma ve Kültür Derneği
  8. Senirkentliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği
  9. Uluborlu Kültür Yardımlaşma Derneği
  10. Hamideli Kültür ve Dayanışma Derneği

ISVAK Başkanı Mustafa Kemal BATTAL

 

Yazar: Ispartalılar Derneği Etkinlik 0 Yorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir