Hemşehrilerimiz Geleneksel Helva-Gabune Günü’ Vesilesiyle Bir Araya Geldi

Ankara’da yaşayan Ispartalılar ‘Geleneksel Helva-Gabune Günü’nde buluştu

ISVAK Ispartalılar Vakfı olarak düzenlediğimiz “Geleneksel Helva-Gabune Günü” 15 Ekim 2023 Pazar günü Tarım ve Orman Bakanlığı Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm malzemeleri Isparta’dan getirilerek hazırlanan Helva-Gabune ile yanında çeşitli Isparta ürünlerinin ikram edildiği yemek programına hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Isparta’dan, Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Hüdai Şahin, Isparta 32 Spor Başkanı Gültekin Özdemir’in katıldığı programa Ankara’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile hemşehrilerimizden oluşan yaklaşık 1500 kişilik bir topluluk katıldı.

Isvak Başkanı M. Kemal Battal yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür ederek, yapılan faaliyetler ve gelecekte yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler verdi.

Buluşmada birer konuşma yapan Isparta Valisi Aydın Baruş ve Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Ankara’daki hemşehrilerimiz ile buluşma imkanı sağlayan bu güzel organizasyonakatılmaktan memnuniyet duyuyoruz” dediler.

Yazar: Ispartalılar Derneği Etkinlik 0 Yorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir